zpět na seznam - RPG

Fallout 3 GOTY

91% ... Gamerankings
94% ... IGN
96% ... PSX Extreme
93% ... Bonusweb cz


Hodnocení uživatelů
-

Platforma: Playstation 3 (PS3)
Vydavatel: Bethesda
Rok výroby: 2009
Žánr: RPG
Dostupnost: skladem
Stav: Bazarové v pěkném stavu
Cena: 390,-

Edice Fallout 3 Game of the Year obsahuje zákadní hru Fallout 3 spolu se všemi vydanými datadisky tj. Operation: Anchorage, The Pitt, Broken Steel, Point Lookout, Mothership Zeta.
 
Fallout 3 je postapokalyptické RPG postavené na upraveném grafickém enginu ze hry TES: Oblivion. Největší změnou oproti klasickým předchozím dílům jsou souboje v reálném čase, na rozdíl od dřívějších tahových. Příběh začíná v nemocnici úmrtím matky a narozením vaší postavy, kterou si přizpůsobíte k obrazu svému za asistence otce. Každý aspekt vytváření postavy je založen na novém S.P.E.C.I.A.L. systému. Jak budete v podzemním krytě (vaultu) vyrůstat, obdržíte první knihu umožňující zvolit výchozí stav každé z vašich sedmi primárních schopností. V pozdějším věku dostanete první zbraně a počítač na zápěstí, sloužící jako takové menu ke zjištění vašich povahových rysů a skillů. Těch je celkem 14 a můžete si zvolit 3 z nich, které budou při levelování růst rychlejším tempem než ostatní. K sobě si budete moci přibrat i některé společníky, které si budete moci vybrat z řady NPC postav (třeba i psa). Soubojový systém se zde nazývá Vault-tec Assisted Targeting System (V.A.T.S.) a k dispozici jsou dva způsoby likvidace nepřátel - buď v reálném čase při střelbě v pohledu z vlastních očí, tak jako v kterékoli FPS, nebo po zapauzování hry a poklidném zaměření cíle. Ta druhá varianta však bude dostupná, jen když máte nějaké akční body. Jakmile je vyčerpáte, musíte počkat, než se vám akční body znovu nabijí. Stejně jako vy je, i protivníci vás mohou kdykoli zranit na specifických místech těla. Narozdíl od Oblivionu zde naštěstí nefunguje „level scaling“, nepřátelé tak nebudou levelovat společně s vámi. Na druhé straně pokud vstoupíte do nějaké lokace vyšší úrovně, počítejte s brzkou smrtí. Do Falloutu se také vrátil Karma systém neboli činy, které se podepisují na pověsti vaší postavy. Úplně nový systém zdraví a radiace bude posuzovat, jak velký vliv mají určité radioaktivní věci (např. voda) na hrdinu a jak působí na organismus po konzumaci. Maximálním dosažitelným levelem je dvacítka a většinu zkušeností získáte plněním úkolů, které hru posunou dál. Moderním sandbox trendům odpovídá fakt, že Fallout 3 si bude možné užít různým stylem - bezhlavým naběhnutím na nepřítele a jeho zabítím, nebo proplížením se daným prostorem, nebo možná i ukecáním někoho.
 
Datadisk Operation Anchorage - v Brotherhood Outcasts chtějí získat nějakou pokrokovou vojenskou technologii umístěnou ve vaultu. Bohužel jedinou cestou, jak tento otevřít, je úspěšně absolvovat speciální počítačovou simulaci válečného konfliktu. Do programu ovšem může vstoupit jenom jeden člověk. Ve vašem případě to naštěstí bude možné na jakémkoliv levelu v rámci již rozehraného Fallout 3 a čeká na vás vojenská kampaň, v níž povedete jednotku v utajení zamrzlou Aljaškou. Kampaň je přitom rozdělena do několika misí a bude přitom jen na vás, jaký typ spolubojovníků, potažmo vybavení, si do každé akce vyberete. K dispozici mají být kupř. odstřelovači či vojáci s těžkými zbraněmi. A nebo takový stealth oblek, fungující podobně jako stealth boy - tedy garantuje jisté zneviditelnění během aktu přikrčení.
 
Druhý přídavek The Pitt je zasazen do ruin postapokalyptického a smogem zamořeného Pittsburghu, zbrusu nové lokace, která se nevyskytovala v původní hře, inspirované skutečnou předlohou. Z Capitolu se tam dopravíte vlakem a přes most plný min dojdete do skladiště bývalého ocelářského podniku, který musíte infiltrovat. Ocitnete se tam uprostřed konfliktu mezi otroky a jejich pány, jejichž denní soužití je realisticky vykresleno. Na čí stranu se přidáte a jakými prostředky dosáhnete svých cílů, to už bude čistě na vás. V rámci hlavního úkolu se pokusíte také dostat k veliteli Raiderů, kteří údajně vynalezli zázračný lék na mutaci. Avšak můžete se proměnit i v jednoho z otroků a neřešit tolik častá morální dilemata.
 
V Broken Steel navazuje příběh na konec Falloutu 3, odehrává se dva týdny po velkém finále a závěrečné animaci. Outro zůstalo nezměněno. To je výhoda pro nové hráče, kteří se nemusí bát, že by jim instalace přídavku odřízla kousek hry. Na druhou stranu, i když se scénárista snažil, jak mohl, návaznost závěru Fallouta 3 a úvodu Broken Steel maličko skřípe. Nové události jsou rozděleny do šesti questů. Tři hlavní pojednávají o zasazení finální rány Enklávě - poté, co nepříjemnou formou předvede, že má ještě pár es v rukávu. Tato trojce je zaměřena hlavně na akci a dala by se přirovnat k Operation Anchorage. Hráč navštíví dva nové exteriéry a dočká se opět pár zajímavých a unikátních momentů či možností, které původní hra nenabídla. Velmi nelineární stavba úrovní druhé poloviny datadisku umožňuje slušnou improvizaci při postupu. A zejména dva konce potěší.
 
V datadisku Point Lookout se můžete těšit na deset nových questů. Pět hlavních, které vás provedou pátráním po motivech organizovaných útoků fanatických obyvatel na jednu místní usedlost. Vedlejší pětice je různorodou směskou zahrnující například sledování osudu čínského špióna nebo násilné vyzvednutí okultní knihy z místního obřadiště. Úkoly jsou tentokrát mnohem lineárnější. A možnosti zakončit některý quest vícero způsoby je spíše výjimkou.

Přidejte své hodnocení:

Přidejte své hodnocení této hry >>

Video:

Pro zobrazení tohoto videa je nutné mít nainstalován Adobe Flash Player.


zpět na seznam - RPG